אם גם אתם משתייכים אל קהל האנשים המתענג על לגימת בירה צוננת ומעוניין להעשיר את הידע שלו בתחום ואף לבנות קריירה בייצור בירות ביתיות, בוודאי תשמחו לקרוא שנכון להיום יש לכם אפשרות להירשם אל קורס בירה באמצעותו תוכלו ללמוד את כל הקשור אל תהליך הכנת הבירה ובסופו של דבר לייצר בירה העונה על טעמכם ואף לשווק אותה. מעוניינים לדעת מה קורה עם תעשיית הלימודים בתחום בישראל? התחילו לקרוא!

רוצה להרשם לקורס? השאר פרטים עכשיו!

הקסם של הבירה

הבירה מהווה את אחד המשקאות הפופולאריים ביותר בעולם. היא נחלקת לשני סוגים מרכזיים וזאת בהתאם לסוג השמרים שבבירות, הראשון הוא הלאגר והשני הוא אייל. השוני בין הבירות בא לידי ביטוי בטעם, בטמפרטורת ההכנה והקירור של בירה ובמיקום התסיסה, השמרים של בירה לאגר תוססים בחלק התחתון של המיכל ואילו של האייל בחלק העליון.

ייצור הבירה תמיד יעשה בתהליך של תסיסה אשר נקרא ‘בישול הבירה’ ונהוג להגיש אותה בכוס מיוחדת המיועדת למשקה זה. הבירה קיימת כבר אלפי שנים והמרכיבים העיקריים בהם משתמשים להכנתה הם  הלתת, מים, שמרים וכושתנית. במקומות מסויימים נוהגים לתבל את הבירה בכל מיני אמצעי תיבול ופעמים מחליפים את הלתת בשימוש באורז או בתירס.

מבשלות הבירה בעולם נחלקות למבשלות הגדולות התעשייתיות ולמבשלות הבוטיק הקטנות. במדינתנו יש מבשלות בוטיק שמייצרות בירות כמו למשל בירה מלכה, בירה שפירא, אלכסנדר וג’מס ואת חברת טמפו משקאות ומבשלות בירה ישראל שמייצרות את הבירות הבינלאומיות המוכרות: טובורג, קרלסברג, גולדסטר, מכבי ונשר.

קורסים סדנאות ושיעורים פרטיים

נכון להיום מוצעים קורסי בירה ברמת מתחילים ועד מתקדמים, קורסי בירה ייעודיים המותאמים לבעלי ניסיון בתחום ובנוסף, ניתן לבחור להירשם אל סדנה מהנה שבה נערכת היכרות עם עולם הבירה הכוללת גם טעימה מודרכת של בירות מסוגים שונים. להזמין שיעור פרטי להכנת בירה ביתית הביתה או למקום העבודה או להשתתף במגוון סדנאות ייעודיות בתחום הבירה. באתר זה נבצע “הצצה” אל אחד מהמשקאות שמצליחים לשלב המרעננים והמשכרים שקיימים ונסביר כיצד גם אתם יכולים להתחיל ולהשתלב במערך הכנת הבירות בישראל.

קהל יעד - האם אתם מתאימים?

הקורסים מיועדים לכל אדם שחובב בירות ומעוניין להעשיר את הידע שלו בתחום. לאנשים שמעוניינים ללמוד להכין בירה ביתית וכן לאנשים שמעוניינים להתחיל ולבנות עסק רציני של מבשלת בוטיק מקצועית למטרת ייצור בירות ושיווקן. טרם ההרשמה אל קורס בירה זה או אחר חשוב לבדוק האם מדובר על קורס למתחילים או לאנשים בעלי ניסיון בתחום, שכן רמת הלימוד וההתמקדות בקורסים אלו תהיה שונה. (פעמים רבות קורסים ייעודיים למתקדמים יהיו פתוחים רק לאלו שסיימו את קורסי הבסיס בתחום). ניתן להירשם אל קורסי בירה מגיל 18 ומעלה שהוא גיל השתייה החוקי בישראל

חשוב לדעת!

סוג קורס

נכון להיום מוצעים קורסי בירה למתחילים, קורסי בירה למתקדמים, קורס בירה בנושא ספציפי וסדנאות בתחום, יש לבחור באותו קורס המותאם למטרה שלכם. טווח המחירים של הקורסים משתנה בהתאם לדרגת הקושי והלמידה בו והיקף השעות.

משך הלימודים

משך הלימודים משתנה מקורס אחד למשנהו וזאת בהתאם לסוג הקורס, היקף השעות שלו והמטרה שלו. רוב הקורסים הם קורסים קצרים הכוללים 2-6 מפגשים ונמשכים בין חודש לשלושה חודשים.

מתכונת לימודים

רוב הקורסים מותאמים לאנשים עובדים/לומדים ומוצעים במתכונת של שעות הערב או יום שישי בוקר. באם מדובר על מכללות ניתן (פעמים רבות) לבנות את מערכת הקורסים המותאמת לכם.

תכנית הלימודים

רוב הקורסים משלבים ידע עיוני והתנסות מעשית בה ניתן לחוות את תהליך הכנת הבירה, טעימות וסיורים במבשלות בירה בישראל.

מחירים

טווח המחירים רחב ומשתנה ממוסד אחד למשנהו. טווח המחירים הוא 600 – 1000 ₪ . במקומות רבים ניתנת הנחה באם נרשמים כקבוצה (או אפילו זוג).

נושאי לימוד

ההיסטוריה של הבירה, ציוד הבישול, סגנונות בירה עולמיים, חומרי הגלם המיועדים להכנת הבירה, תהליך בישול הבירה, אודות סוגים שונים של בירה וההבדלים ביניהן, תהליך הייצור המלא של בירה, תפקיד השמרים והתוספים השונים בהכנת הבירה, כל הקשור אל תהליך התסיסה של הבירה וההבדל בין תהליך זה לבין תהליך הכנת יין , חישובים חיוניים בעת הכנת הבירה, כמו למשל חישוב של רמת הסוכר ואחוזי האלכוהול ועוד.

תעודת גמר

תעודת גמר של אותו מוסד בו למדתם את הקורס הבסיסי.

הערות מיוחדות

בחלק מהמקומות ניתן להירשם גם למפגשים בודדים של הקורס תמורת מחיר עלות מפגש. בקורסים רבים מאפשרים למשתתפים לקחת בקבוקי בירה שהוכנו בקורס, הביתה וברוב הקורסים יש כמות מינימאלית של משתתפים לפתיחת הקורס (6 עד 10).

אז מה ניתן לעשות לאחר סיום הקורס? להכין כמובן בירה ביתית המותאמת לטעם האישי שלכם ואף לייצר בירות בוטיק ולמכור אותן למסעדות וברים בישראל. מהו הקורס המתאים לכם? מה העלות שלו? מיהו המומחה המעביר אותו?האם הוא קרוב למקום מגוריכם? מלאו את כל הפרטים ואנו נשלח לכם את כל המידע ללא עלות או התחייבות!

דילוג לתוכן