איזה יין משתלב הכי טוב עם אוכל חלבי?

יין הוא משקה אלכוהולי איכותי המופק מזני ענבים מיוחדים. בשונה ממה שנהוג לחשוב, זני הענבים של היינות הינם גידולים מיוחדים וייחודיים לייצור יין בלבד, ואינם מיועדים לאכילה כמו ענבים רגילים. הסיבה לכך היא שמדובר בזן ענבים שהוא בעל מרקם וקליפה עבה יותר מענב רגיל, כך שהוא מיועד לתהליך ייצור ארוך ומורכב של יין ולא לאכילה ונשנוש כמו כל פרי אחר.

יינות אינם מוגדרים רק כמשקה אלכוהולי רגיל, אלא כמשקה אלכוהולי איכותי ויוקרתי המשתלב באופן נהדר עם מגוון מאכלים שונים ובעיקר בקייטרינג גורמה לאירוע קטן וגדול. יין הוא תוספת מצוינת לכל אירוע ייחודי כמו ארוחה משפחתית, עם חברים או אפילו לזוג שמבלים יחד בארוחה רומנטית.

סוגי יינות

יינות אדומים – היינות האדומים מופקים מזני ענבים מיוחדים כדוגמת ענבי המרלו, קברנה סוביניון, שיראז ועוד. טעמי היין האדום הם חזקים ומודגשים לרוב, וניתן “לשחק” עם הסמיכות שלהם בהתאם לתהליך הייצור של היין. היינות האדומים מקבלים את הצבע האדום מקליפת הענב, כאשר הנוזל של הענב מעורבב יחד עם הקליפה לקבלת צבע אדם ומיוחד.

יינות לבנים – היינות הלבנים מופקים לרוב מזן ענבים מיוחד כמו שרדונה, סובינניון בלאן וריזלינג. זן ענבים אלו מאופיין בקליפת ענב בצבע ירוק או צהוב, והטעם שלהם הוא הרבה יותר מעודן לעומת היינות האדומים. נהוג לשתות יינות לבנים לפני ארוחה או בסיומה, מכיוון שהמשקה שמתקבל הינו קליל ומרענן, דבר שמאפיין ומתאים להתחלה או סיום של ארוחות כבדות.

מתעניין בקורס יין או בירה? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

יינות רוזה – יינות מסוג רוזה הם יינות פחות מוכרים ונפוצים. הדבר העיקרי שמאפיין סוג יין זה הוא הצבע הוורוד העדין של המשקה, תוצר שמתקבל מהשרייה וערבוב קצר במיוחד של הנוזל עם קליפות הענבים האדומות. יין הרוזה הינו יין קליל וקיצי, ומומלץ במיוחד לשתייה בעונות החמות בשנה.

כיצד מתאימים את סוג היין לאוכל

כאמור, יין הינו משקה נהדר שיכול ללוות כל ארוחה בכל קונספט. מכיוון שישנם כמה סוגי יין שונים, שלכל אחד מהם יש טעם ייחודי ושונה, מומלץ להתאים את סוג היין בהתאם לאופי ולקונספט של הארוחה. במידה והחלטתם לערוך ארוחה בשרית עם מגוון בשרים על האש, תבשילי קדרה בבישול ארוך או כל סגנון של אוכל בשרי – מומלץ לבחור ביין אדום שילווה את הסעודה הזו.

לעומת זאת, סגנון של ארוחת קייטרינג חלבי עם מגוון מנות חלביות המשלבות בצקים, ירקות וטעמים מיוחדים היין הלבן יכול להוות ליווי מצוין למהלך הארוחה, ולהוסיף טעמים מיוחדים ואיכותיים לכל הארוחה עצמה. בקייטרינג חלבי ניתן למצוא מגוון ושפע של מנות מסוגים וטעמים שונים, כך שהשילוב בין מנות יצירתיות של השפית נועה דניס יחד עם יין לבן איכותי יכול להיות הארוחה המושלמת עבור סעודות משפחתיות, חברתיות או זוגיות רומנטיות אחד עם השני.

כתוב/כתבי תגובה