איזה יינות הם היקרים ביותר ומדוע?

בחינה מקיפה של יינות תראה לכם כי ישנם כאלה שמתומחרים במחירים גבוהים במיוחד וזאת ביחס לאופציות פשוטות יותר שניתן לרכוש בעבור עשרות בודדות של שקלים. בכל אופן, במאמר הבא נסביר לכם מדוע היינות היקרים מתומחרים באופן כזה ולצד זאת גם נציין את היינות היקרים ביותר שקיימים היום.

כאשר מדובר על היינות היקרים ביותר, ראוי לציין את דלתון מתחיה 2013, אשר נחשב ליין המוביל של יקב דלתון משנת הבציר הזו. גם יער יתיר 2013 נחשב ליין מעולה ויוצא מגדר הרגיל שמיוצר ונמכר בארץ. כמובן שיש גם את רמת הגולן, ירדן רום 2013, אשר מוכרים בכל בית ישראלי ונחשבים לבחירה מועדפת בקרב רבים.

אז מדוע יינות יקרים הם כאלה?

מחירם של יינות יכול להיקבע על פי איכותו של הפרי ממנו נעשה היין, שנת הייצור של הבקבוק וזאת לצד מוניטין היקב. אלו הם הפרמטרים החשובים ביותר ולפיהם יקבע מחיר היינות היקרים. בכל אופן, במידה ותהיו מעוניינים לוודא שאתם רוכשים יין במחיר הנכון לו אזי יהיה מומלץ במידת הצורך לבחון את המחיר במספר מקורות שונים וזאת על מנת להיות בטוחים שאתם משלמים את המחיר הנכון.

כמו כן, יינות יקרים של אותו המותג לא תמיד יהיו במחיר קבוע והם צפויים להשתנות מעת לעת ובהתאם לשינויים של הפרמטרים הבסיסיים אשר קובעים את מחיר היין. לפיכך יש להבין זאת ולהיות מוכנים לשינויים אשר יכולים להתרחש במחירו של היין שתרצו לרכוש.

מתעניין בקורס יין או בירה? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

קודם כל מוניטין המותג

בעת בחינתכם רכישת יינות של מותג מסוים, עליכם לקחת בחשבון כי מוניטין המותג יהיה בעל השפעה מכרעת וזאת כאשר בוחנים את המחיר הנקוב שנדרש מכם לשלם. בדרך כלל יקבים בעלי שם עולמי וכאלה שכבר הוכיחו עצמם במרוצת השנים יוכלו לדרוש סכום משמעותי יותר בעבור היינות שהם מציעים.

כמו כן, יש לכם בחשבון כי ישנן מספר מדינות באירופה מהן צמחו מותגי יינות בעלי שם עולמי ועקב היותם שחקנים ותיקים מאוד בשוק היינות מתאפשר להם לדרוש מחיר מכובד יחסית בעבור המוצר שלהן.

יינות איכותיים – בחירה מושלמת לאירועי יוקרה

שילוב יינות יוקרתיים ובעלי ניחוחות אקזוטיים באירועים יוכלו להפוך אותם להרבה יותר נחשקים. כיום יינות מהווים סמל סטטוס וככאלה הם יוכלו לשדרג כל אירוע. מצדכם יהיה כדאי להבין את הכיוון אליו תרצו לקחת את האירוע ובהתאם לכך לרכוש את היין המתאים. ככלל ניתן לומר כי יינות איכותיים יהיו מומלצים בעבור אלו מכם שלא יהיו מעוניינים להתפשר על הנאתו של קהל האורחים.

כך בעצם תוכלו לספק להם מעין אטרקציה מיוחדת. כל יושבי האירוע לא יפסיקו לדבר האחד עם השני על היינות היקרים אשר ניתן למצוא בו. מדובר בדרך מועילה ומוכחת להפוך את האירוע ליוקרתי ונחשק יותר מבחינתכם של כלל האורחים בו.

לומדים על היין ברצינות במהלך קורס יין

אם אתם רוצים לקחת את התשוקה שלכם לעולם היין לשלב הבא ולהבין באמת איך הדברים פועלים בתחום ואת כל ההיסטוריה של המשקה, אז תוכלו לקחת חלק בקורס מקצועי שעוסק ביין. ברחבי הארץ מתקיימים להם קורסים רבים, כך שאתם תוכלו למצוא בקלות קורס יין שיוכל להתאים לשאיפות שלכם ולאפשר לכם להיות מרוצים מהבחירות שלכם.

רוצים להפוך את הבחירה שלכם להרבה יותר פשוטה? אתם מוזמנים פשוט לייצור עמנו קשר, ואנו כמובן נוכל להמליץ לכם על הקורסים השונים שמתקיימים בארץ, וזאת בהתאם לטווח המחירים שאתם מסוגלים לעמוד בו והתוכן שאתם רוצים ללמוד.

כתוב/כתבי תגובה