איך לבחור מקרר יין ביתי?

מקרר יין ביתי הוא מוצר חשמלי שמיקומו תופס בשנים האחרונות, מקום של כבוד במטבח הישראלי או במרתף היינות הביתי.

חובבי היין בישראל שמספרם הולך וגדל משנה לשנה, מראים בקיאות רבה שנרכשת עם הזמן, בכל הקשור לטעמי היין השונים, להבדלים בין היינות השנים, לשיטות אכסון היין ולשיטות היישון המתאימות לסוגי היין השונים.

קיימים שני סוגים של מקררי יין, הראשון הוא מקרר יינות מבוסס מדחס, זהו מקרר יינות מאד מקצועי, השומר על יציבות הקירור בטמפרטורה קבועה התואמת את צרכי בקבוקי היין, והבקבוקים נשמרים כאן במשך תקופה ארוכה. לנוחות השימוש אפשר לרכוש מקרר יין ביתי אינטגרלי (built in) הממוקם בנישה שהוכנה מראש לצורך אכסון מקרר זה בבית או במשרד, או לחילופין מקררים בגדלים שונים המאוכסנים במטבחים גדולים או במרתפי יינות.

המקררים הללו קיימים במבחר גדלים, והלקוח רוכש מקרר יינות על פי כמות בקבוקי היין שברצונו לאכסן בביתו בכל זמן נתון. לנוחות השימוש ושליפת הבקבוק הרצוי מבין הכמות הגדולה של היינות המצויה במקרר, אפשר לרכוש מקרר יין הכולל מדפי עץ בגבהים שונים המתאימים לגדלים שונים של בקבוקי היין והשמפניה המאוכסנים בו, מגירות הנשלפות קדימה, וכך נשמרת התנוחה של הבקבוק, ונוח לבחור את הבקבוק הרצוי ולהוציא אותו.

מתעניין בקורס יין או בירה? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

מקרר יין ביתי

הסוג השני של המקררים הוא מקררים טרמואלקטרים. הייחוד של המקררים הללו היא העובדה שהם בעלי פעולה שקטה, מדובר במקררים יציבים שאינם רועדים כלל. התנאים האופטימליים האלה מאפשרים לתהליך היישון להתבצע ללא הפרעות, וללא מצבים שונים העלולים לפגוע בהליך היישון.

יתרונות נוספים של המקררים הללו הם הטכנולוגיה החדשנית שממנה הם בנויים, והעובדה שהם חסכוניים ונוחים לשימוש.

להשלמת מיצובו של מקרר היין, הוא גם מעוצב בצורה יפה, כולל דלת מרשימה לפתיחה וסגירה וכך הוא מהווה רהיט מעוצב בבית התורם ליופיו של המטבח.

שמירה על התנאים המיוחדים שלהם זקוקים בקבוקי היין, תבטיח לנו הנאה מלאה משתיית היין בבוא העת. טמפרטורה הנעה בין 18-15 מעלות שומרת הן על בקבוקי היין והן על פקקי השעם, ויוצרת סביבת לחות תוך בקרה מתמדת שלה שהיא בדרגה שבין 70-60. פרט חשוב נוסף הוא הצללת דלת מקרר יין ביתי כדי שקרני השמש לא תגרומנה לחמצון. כשמחוץ למקרר הטמפרטורה היא מעל 25 מעלות, המקרר אינו מבצע את פעולות הקירור הנדרשות ולכן יש להיערך לכך מראש ולדאוג שמקרר היינות יאוכסן במקום מוצל, בתוך הבית, כשהחום החיצוני אינו משפיע עליו כלל.

מקררי היין הקטנים מתאימים לכמות קטנה של כ – 12 בקבוקי יין, הבינוניים לכמות הנעה בין 70 ל – 100 בקבוקים, והמקררים הגדולים מותאמים לכמות של כ – 160 בקבוקי יין.

מקרר יין הוא מתנה מוצלחת לאדם שיש לו הכול, ומשלוחים לימי הולדת או לאירועים מרגשים אחרים הם ענין שבשגרה אצל יבואני מקררי היין, שכמות המקררים שהם מייבאים ארצה עולה בקצב מתמיד.

אולי יעניין אותך גם:

כתוב/כתבי תגובה